8. dubna 2015

Rychlý a jednoduchý tvarohový koláč

Krásné ráno!

Dnes jsem si pro vás připravila velice jednoduchý a rychlý recept na tvarohový koláč. Pokud si nejste v kuchyni moc jistí nebo potřebujete rychlý desert pro neohlášenou návštěvu, tento koláč je perfektní. Je chutný, ne přeslazený a není třeba zapínat troubu :)

Co budete potřebovat:
- měkký tvaroh (polotučný nebo tučný, záleží jen na vás, stejně tak se dají koupit i s příchutí)
- dvě balení BeBe sušenek
- 1 banán
- kakaoJak na to:

Pekáček si obalíme potravinářskou fólií, aby se koláč dobře vyndával a servíroval.Do pekáčku naskládáme sušenky BeBe.Smícháme tvarohy dohromady, pokud nemáte již ochucený, můžete dodat trochu moučkového cukru či vanilkového aroma. Záleží čistě na vašich preferencích.Půlku tvarohové směsi dáme na sušenkovou vrstvu.Na tvarohovou vrstvu poklademe nakrájený banán. Díky němu je koláč sladký a tak není třeba ho dále doslazovat.Na banán poklademe druhou vrstvu sušenek.A poslední vrstva tvarohové směsi.Koláč je prakticky hotov, stačí jen posypat kakaem a vložit do lednice, aby koláč ztuhl a sušenky natáhly vlhkost z tvarohu. Cca hodinka až dvě by měly stačit.
Koláč je sytý, přiměřeně sladký a trochu návykový :)1 komentář :

  1. My doma máme moc rádi tyhle nepečené koláče, ale nebaví nás to čekání, než se to rozleží, chce to ideálně nechat aspoň do druhého dne. Sice je rychlá příprava, ale pak to čekání :/ Není nad rychlou tvarohovou bábovku, ta se dá do hodiny sníst :D
    blog Měj se ráda

    OdpovědětVymazat

Děkuji všem za vaše komentáře! :)