7. června 2015

Tipy pro snadné balení na cesty

Krásné ráno všem!

Dnes je už první neděle v červnu a věřím, že (zvláště ti z vás, kteří jsou školou povinní) se už těšíte na dovolenou a letní prázdniny. S těmi je neodmyslitelně spojeno i cestování a nepříjemné balení. Já jsem se pokusila vám trochu pomoci s těmito tipy na chytré balení, které by vám měly pomoci vyřídit tu otravnou část cestování co nejjednodušeji. Vy pak budete mít více času těšit se na zaslouženou dovolenou :)Malý kapesní fotoaparát můžete během cest ochránit v levném obalu na tuhá mýdla nebo obyčejné ponožce.Pinetky, které se velmi rády ztrácejí, můžete přepravovat a uchovávat v prázdném obalu od Tic-tac.Abyste ochránili oblečení před ušpiněním od podrážek bot, můžete boty zabalit do koupací čepice.Nevyhazujte prázdné obaly od vzorků nebo i kapek do očí - pro cestování pak nemusíte kupovat nová malá balení výrobků, ale jen naplníte prázdný obal.
Pokud jste ubytovaní v hotelu a zjistíte, že jste si zapomněli nabíječku, drtivá většina televizí má zezadu konektor na USB, přes který telefon či tablet nabijete.Zamotaným šperkům se vyhnete, když je položíte na klasickou potravinovou fólii, přikryjete druhou fólií a přitisknete. Nebo si pořiďte rozdělovače na prášky.A nebo řetízky protáhněte brčkem ;)Kompaktní make-up se vám nerozbije, pokud ho zakryjete odličovacím tampónkem nebo kouskem vaty.Udržte si všechny kabely pěkně smotané a po ruce za pomocí pouzdra na brýle.
Jak zabránit vytečení šamponu do kufru a znečištění veškerého jeho obsahu? Pod víčko dejte potravinovou fólii a zašroubujte.Maličké cennosti a dokonce i peníze si můžete schovat do prázdných obalů od balzámů na rty.Obyčejné brčko se může velmi jednoduše stát cestovním balením jakékoliv kosmetiky, jen okraje zalepte lepící páskou a popište.Kartáček na zuby nebo holící strojek můžete ochránit velkou kancelářskou sponou.Nositelé kontaktních čoček mohou použít již nepoužívané staré obaly na čočky jako mini-balení make-upu či krému. Vynikající nápad třeba na festival, kde toho moc nepotřebujete a vydáte to v pohodě i do kapsy :)Pokud jste si na dovolené koupili vynikající víno a nechcete je po cestě rozbít, můžete použít dětský nafukovací rukávek na plavání.Sako a kabáty si složte vnější stranou dovnitř - zabráníte zmačkání a případnému zašpinění.Oblečení místo skládání srolujte, budete překvapeni, kolik místa tím ušetříte, a navíc nebude oblečení zmačkané.
Doufám, že alespoň nějaký tip se vám bude hodit a já vám všem přeji šťastnou cestu kamkoliv, kam se letos v létě vydáte :)


Žádné komentáře :

Okomentovat

Děkuji všem za vaše komentáře! :)